На Буковині відбулось відкриття першого музею бджільництва (фото)

Субота, 01 грудня 2018, 23:53

У селі Михайлівка Глибоцького району в апітерапевтичному оздоровчому комплексі «Мивіра», першому і наразі єдиному подібному центрі, який функціонує на Буковині відкрили музей бджільництва.

Про це пише сайт Глибока.інфо.

На відкритті центру апітерапії подарували старовинну медогонку, яка і стала першим експонатом майбутнього музею.

Відтепер у «Мивірі» можна не тільки завітати на екскурсію та оздоровитись, але й побачити цікаві музейні експонати, які знайомлять поближче з бджолиною справою. А подивитись, справді, є на що, адже музей, по суті, ввібрав у себе ввесь той шлях, який пройшов пасічник Михайло Баловсяк.

— Нарешті ви можете побачити з чого все починалось: перший вулик нашої пасіки, медогонку дев’ятнадцятого століття і сучасні медогонки, зможете відчути себе справжнім пасічником з інструментами бджоляра та поміряти костюм чи шапки пасічника. Все це у поєднанні з захоплюючими історіями про двадцяти семи літній стаж бджільництва залишить не тільки яскраві враження, а ще й солодкий після смак меду, — зазначають у Михайлівському центрі апітерапії.

Перший музей бджільництва у Чернівецькій області відкрив один із найдосвідченіших бджолярів Буковини Михайло Баловсяк. Він займається бджолами майже 30 років, володіючи потужною пасікою, яка нараховує близько 270 сімей. Михайло Васильович має і власну майстерню, де виготовляє все, що необхідне у бджолинній справі. Також реалізує так звані бджолині пакети: один пакет складається з матки та 4 рамок від вулика, а його покупцями є люди чи не зі всієї України. А навесні він заснував у рідній Михайлівці апітерапевтичний оздоровчий комплекс, проект який був здійснений за підтримки Австрійської Агенції Розвитку та Програми розвитку ООН в Україні. Отож, кому, як не йому, судилось прикласти руку і до відкриття першого музею бджільництва на Буковині.