Уряд затвердив зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області

Понеділок, 10 грудня 2018, 16:57

Департамент регіонального розвитку обласної державної адміністрації повідомляє, що Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 21.11.2018 №943-р затвердив зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.

Зокрема, уточнено склад Вижницької, Вашківецької, Герцаївської, Глибоцької, Заставнівської, Юрковецької, Кіцманської, Мамаївської, Ставчанської, Новоселицької, Усть-Путильської, Сторожинецької, Клішковецької та Недобоївської об’єднаних територіальних громад. Також перелік спроможних територіальних громад Чернівецької області доповнено Чагорською, Брусницькою, Неполоковецькою, Тарасовецькою, Путильською, Кам’янською, Хотинською та Чернівецькою громадами.

Загалом, Перспективним планом передбачено створення 42 ОТГ, в які увійдуть 242 територіальних громади, що становить приблизно 90% громад Чернівецької області.

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області здійснено з метою його актуалізації у зв'язку з прийняттям місцевими радами рішень про добровільне об'єднання та приєднання, звернення на ЦВК про призначення перших місцевих виборів. Також, відповідно до внесених законодавчих змін, громади отримали можливість об’єднуватись навколо міст обласного значення. про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Відповідність меж територіальних громад Плану та визнання їх спроможними усуває перешкоди в отриманні додаткових повноважень та ресурсів, основним із яких виступає перехід на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом та право одержати державну фінансову підтримку.

Погляд