Про маланку в Чернівцях

Вівторок, 14 березня 2017, 14:58

Щороку Чернівці поринають в атмосферу Маланки, але кожен перехожий, котрий стає свідком цього дійства, бачить лише частину неповторної традиції. Життя ж справжніх маланкарів ділиться на два етапи – підготовку та власне, проведення цього свята. Це все вирішили організувати в одному відео. Адже багато людей, особливо з інших областей не розуміють, нащо тут проводять маланку.

Люди в Чернівцях також діляться на два типи: одні проти маланки та кажуть, що це язичництво та нічого доброго в цих жахіттях немає, а інші якщо і не підтримують, то просто приходять подивитись на захід. В Чернівцях він проводиться один раз в рік, проте були часи, коли його відміняли.

В фільмі зняли людей, які дуже активно готуються до маланки, люблять її та поважають як традицію. Вони готують костюми, придумують постановки. Це все займає досить багато часу, проте це приносить їм радість та піднесення. Також люди люблять, коли щось яскраве відбувається в місті, коли всі приходять подивитись та пізнати, що там відбувається. Тому багато хто хоче стати частиною такого яскравого заходу. Може це зробити майже кожен, проте конкуренція велика, адже жителі сіл мають багату фантазію та зразки костюмів на маланку.