Чернівецький краєзнавчий музей презентував виставку вишиваного мистецтва

Четвер, 18 лютого 2016, 22:44

В столиці Буковинського краю вже не вперше проходить виставка вишиваних витворів  мистецтва, пов’язаних з ім'ям відомого митця Георгія Гараса. Цього року подія називається: «У вишивці заспіваю, засміюся, з вічної джерелиці тиші цілющої душі води нап’юся…». Виставка приурочена 115-ій річниці від дня народження Георгія Гараса, Заслуженого майстра народної творчості, народного художника-орнаменталіста, на честь якого постійно функціонує музей у Вашківцях.

Презентовано різноманітні експонати: рушники, елементи народного одягу, прикраси, різноманітні аксесуари,подушки та інше. Всі хто прийдуть в ці дні до музею, матимуть гарну нагоду ознайомитися з видами буковинського орнаменту, з його особливостями та всім багатством душі нашого краю, яке так яскраво і самобутньо втілилося в мистецтві вишивки.

На виставці представлено роботи 14 буковинських майстрів, які вишивають за ескізами та мотивами Георгія Гараса. Таких ескізів є понад три тисячі. Серед учасників  є як аматори, так  і професіонали. Більше сотні унікальних вишитих рушників, чоловічих та жіночок сорочок, серветок надали родини з Кіцманя, Сторожинця та Чернівців.