В області зросла кількість інвестицій

Вівторок, 01 листопада 2016, 15:44

Упродовж минулих років та за січень-червень 2016 року в області спостерігалась позитивна тенденція щодо нарощення інвестиційних ресурсів на внутрішньому ринку у всіх ключових секторах економіки області. Про це повідомила начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій обласної державної адміністрації Ганна Жебчук в рамках сьогоднішньої прес-конференції.

Так, за словами посадовця, за вищезгаданий період у розвиток економіки області за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 774,5 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 11,8% більше, ніж за відповідний період минулого року (по Україні обсяг капітальних інвестицій зріс на 9,6%).

Найбільшу питому вагу в структурі капітальних інвестицій за видами економічної діяльності в Чернівецькій області займають будівництво – 44,7%, промисловість – 17,9%, державне управління й оборона; обов’язкове  соціальне страхування – 11,1%, сільське, лісове та рибне господарство – 10,1%.

Як поінформувала начальник профільного управління, найбільшим стратегічним проектом, що реалізується в області, є будівництво Дністровської ГАЕС інвестиційною вартістю близько 11 млрд. грн. Відповідний проектє одним із найбільших інфраструктурних проектів, який реалізується в Україні.

Також Ганна Жебчук зазначила, що для подальшого сприяння залученню інвестицій в економіку актуальним на сьогодні є питання удосконалення правової та організаційної бази для підвищення дієздатності механізмів забезпечення сприятливого інвестиційного клімату. Для цього вживаються відповідні заходи як на державному, так і на регіональному рівнях. Зокрема, відзначено, що на державному рівні  на сьогодні в Україні створене правове поле для інвестування та розвитку державно-приватного партнерства.На території України до іноземних інвесторів застосовується національний режим інвестиційної діяльності, тобто надано рівні умови діяльності з вітчизняними інвесторами.

У свою чергу на регіональному рівніорганами виконавчої влади здійснюються заходив напрямкахформування бази інвестиційних можливостей області та  забезпечення інформування потенційних інвесторів;популяризації інвестиційного та експортного потенціалу області; забезпечення персонального супроводу та розгляду звернень інвесторів; розвитку державно-приватного партнерства; розвитку інвестиційної інфраструктури тощо.

Відтак посадовець наголосила, що питання сприяння залученню інвестицій в економіку Чернівецької області є одним із пріоритетних і перебуває на особистому контролі голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука.