Через нові тарифи бойлери стали для населення розкішшю

Субота, 14 березня 2015, 15:26

З 1 квітня ліміт на використання електрити зменшується до 100 кВт

Чернівчани б’ють на сполох. З наступного місяця тарифи на використання електричної енергії підвищаться ледь не на 50%.

Водночас ліміт на використання цього ресурсу зменшується від 150 до 100 кВт.

Крім того, влада скасувала спеціальний тариф на електрику для громадян, котрі користуються електричними плитами.

На такі кроки уряд пішов заради отримання кредиту у розмірі 17,5 мільярдів доларів від Міжнародного валютного фонду.

Щодо буковинців, то громада почала шукати вихід зі скрутної економічної ситуації.

Річ у тому, що у Чернівцях централізованого гарячого водопостачання немає, тому більшість містян встановили бойлери, котрі досить енергозатратні.

Як йдеться в діалозі у мережі Facebook в групі «Чернівчани», жителі міста вирішили написати колективне звернення на ім’я нардепа Миколи Федорука, міського голови та очільника області з проханням встановити спецтариф на застосування бойлерів.

Та чи матиме це якийсь результат наразі невідомо, оскільки, як показує практика, саме ці владники, зокрема, Микола Федорук та Олексій Каспрук, раніше досягнути компромісу та преференцій на використання бойлерів не спромоглися.

Водночас радник міського голови Ірина Карімова переконує: провина за відсутність спецтарифу на бойлери на плечах міністрів та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

- Відповідь міністрів та НКРЕ була стабільно незмінною : «Оплата за електричну енергію, що використовується для підігріву води (в тому числі та для роботи бойлерів), навіть за новими тарифами, є нижчою за оплату послуг з централізованого постачання гарячої води. Тому надання будь-яких преференцій для такої категорії споживачів електричної енергії не передбачено», - йдеться у повідомлені пані Карімової у мережі Facebook.

(с) Чернівецький промінь