Чи реально прожити на мінімальну зарплату: експеримент

Субота, 14 березня 2015, 16:59

прожити на 1 зарплатуАрхітектор Андрій Зінкевич вирішив проекспериментувати і прожити на мінімальну зарплату – 1250 грн, оскільки, за його словами, чверть його місячного заробітку йшла на харчування та побутові витрати, тож нічого відкласти він не міг.

Отож, у своєму блозі хлопець докладно описує кожен день і всі свої витрати. Станом на 18-й день експерименту у нього в кишені залишилася 701 гривня, з яких того ж дня 68 грн він потратив на харчі.

«Зазвичай я закуповуюсь у супермаркетах. Там є акції, або продукти по зниженій ціні, на ринку, як з`ясувалося, купувати інколи дорожче, хоча продукти, звичайно, кращі. У мене зараз закінчилося майже все, і я купив моркву, цибулю, курку, то єдине м`ясо, на яке в мене є гроші, пучок черемші та лимон. За все це я заплатив 68,30 грн», – розповів Андрій Зінкевич.

Він запевняє, що більшість коштів із 1250 грн потратив на харчі. Придбати одяг – справа нереальна, за нинішньої ситуації навіть на секонд-хенді дорого.

Економить Андрій на всьому. Скажімо, на роботу їздить на велосипеді. Не по кишені Андрію й розваги. «Я відмовився від алкоголю, якби курив, то й би від сигарет відмовився, але, на щастя, я не курю, і то не по кишені під час експерименту. Відмовився ходити в гості, та й до себе не чекаю, бо немає чим пригощати», – зізнався Андрій.

Втім, на день народження таки сходив. Щоправда, замість подарунка приніс хенд-мейд – печиво, яке пік власноруч та ще й перший раз.

Економити хлопцеві доводиться і на побутовій хімії. Із списку потрібних кожній людині речей купив лише найдешевшу пасту та господарське мило. Але найбільше лякають Андрія комунальні платіжки – цього місяця він має заплатити в межах 300-400 грн.

«Добре, що потепліло, тож я свій котел перевів на мінімум. У мене в хаті прохолодно, але терпимо. Старюся на всій «комуналці» економити», – додав Андрій.

Експеримент Андрія – це реальне життя половини українців. І з цих 1250 грн важко виділити кошти на походи до лікарів, перукарів, розваги та мінімальні потреби.