Весняно-польові роботи на Буковині розпочнуться вчасно

Понеділок, 23 березня 2015, 10:49

Сьогодні в області триває підготовка до початку весняно-польових робіт. Так, цьогоріч у всіх категоріях господарств краю прогнозована посівна площа сільськогосподарських культур складе 314,3 тис. га. Із загальної кількості посівних площ 76,8 тис. га займатимуть ярі зернові та зернобобові культури. Окрім того, 66,4 тис. га займе соя, 5,8 тис. га – соняшник, 34,2 тис. га – картопля, 13,1 тис. га – овочі.

За словами в.о директора Департаменту агропромислового комплексу Василя Сандуляка, зараз аграріями регіону проводяться роботи з підживлення озимих культур. «Під урожай 2015 року в усіх категоріях господарств області посіяно озимі зернові культури на площі 47,3 тис. га, що на рівні минулого року. Сходи озимих зернових культур отримано на всій посівній площі. З них у доброму стані – 61,1%, у задовільному – 16,1%; 4,9% посівів становлять слабкі та зріджені сходи», – зазначив посадовець.

Також Василь Сандуляк повідомив, що забезпеченість сільськогосподарських підприємств області мінеральними добривами складає 100,6%, засобами захисту рослин – 89,8%; уся сільськогосподарська техніка готова до використання за призначенням. «Проведено комплекс необхідних підготовчих заходів, що дасть можливість провести весняно-польові роботи в оптимальні агротехнічні строки», – підсумував головний аграрій області.