На Буковині введуть електронний облік деревини

Понеділок, 26 жовтня 2015, 10:47

У зв’язку з вимогою Державного агентства лісових ресурсів України для усіх лісокористувачів Чернівецької області стане обов’язковим електронний облік деревини. Раніше системою електронного облікування користувалися шість лісгоспів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Зараз до неї мають долучитися усі державні спеціалізовані лісогосподарські підприємства агропромислового комплексу, яких на Буковині є дев’ять.

Про це, а також про синхронізацію електронного обліку з бухгалтерською програмою 1С, йшлося на нараді з керівниками підпорядкованих облуправлінню підприємств та працівниками Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як зауважив перший заступник начальника ЧОУЛМГ Роман Череватий, такий крок дозволить проконтролювати заготівлю і реалізацію кожного кубометра деревини.«Автоматизація обліку необхідна для оперативного отримання точної і достовірної інформації про виробничу діяльність, прийняття управлінських рішень, а також для подання електронної звітності. Результатом роботи у цьому напрямі також стане скорочення паперового документообігу», - додав посадовець.

У рамках наради проаналізовано виконання наказів Державного агентства лісових ресурсів України від 23.09.2015 № 221 «Про стан автоматизації бухгалтерського обліку на підприємствах галузі» та від 23.09.2015  № 222 «Про стан ведення електронного обліку деревини на підприємствах галузі». Так, поінформовано, що автоматизацію бухгалтерського обліку розпочали десять підприємств облуправління. Три лісгоспи уже оптимізували його з системою електронного обліку деревини. Ще чотири підприємства розпочали впровадження відповідних заходів.

Робота семи спеціалізованих лісгоспів та лісництв АПК з автоматизації бухгалтерського обліку та впровадження електронного обліку деревини визнана незадовільною. Керівникам цих підприємств доручено невідкладно усунути недоліки у роботі та забезпечити впровадження облікування на підприємствах.

Про це інформують в Чернівецькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.