Історія
У Чернівцях проведуть всеукраїнський патріотичний квест
П'ятниця, 26 серпня 2016, 10:18

Чернівчан запрошують на патріот-квест “Єдине місто-Єдина країна”, який здійснюється силами волонтерів.

Місце проведення: Чернівецький обласний музей архітектури і побуту.

Час: 12:00 – 18:00.

Контактна особа: Ольга Кобевко, тел. 050 538 48 97

 
Що ви знаєте про чернівецьких євреїв?
Середа, 06 січня 2016, 23:03

Євреї Чернівців

Коли заходиться розмова про євреїв, так ще й у контексті України, нікуди дітись, згадуються Чернівці. Чернівчан цим не здивуєш, оскільки традиційна повага і лояльність до активних та розсудливих людей це частина чернівецького менталітету. Умови склались достатньо сприятливо для того, щоб євреї у Чернівцях, не лише були відрізнялись забезпеченістю і хорошим місцем в соціальній драбині, а й очолювали її, точніше, нею керували.

Саме тому із започаткуванням “Єврейська Україна: 10 фактів про ...”, не оминули євреїв у Чернівцях. Справді, простір для досліджень значний.

Детальніше...
 
Податківця-хабарника з Сокирянщини засудили до 8 років ув’язнення
П'ятниця, 30 жовтня 2015, 16:54

15 травня 2012 року працівники прокуратури області спільно з співробітниками СБУ затримали на одержанні хабара начальника Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції, який працюючи на вказаній посаді, будучи службовою особою, вимагав та одержав від директора одного з товариств з обмеженою відповідальністю 40 тисяч доларів США за створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності на території Сокирянського району.

Хотинський районний суд визнав винним посадовця у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 368 КК України (вимагання та одержання хабара в особливо великому розмірі).

Детальніше...
 
Український слід в історії радіології
Середа, 21 жовтня 2015, 12:31

рентген–знімки Іван ПулюйЯк відомо така галузь медичних досліджень як радіологія з'явилась на науковому просторі наприкінці 19 ст. Початком цього стало відкриття рентгенівських променів Вільгельмом Конрадом Рентгеном у 1895 році, представлених на Першому міжнародному з’їзді з рентгенології.

Але більшість істориків знає, що ази цієї науки зародилися раніше і поклав  їм початок видатний українець, вчений Іван Пулюй.

Як відомо, Іван Пулуй народився в Західній Україні у заможній сім’ї, в одному із теперішніх сіл Тернопільської області – Гримайлів.

Навчався у Віденському університеті, здобував знання в галузі математики та фізики, хоча батьки бачили його в ролі священика, тому не підтримували його в тих видах діяльності, в яких він розвивався, пишуть у блозі радіологів.

Детальніше...
 
Буковинських студентів знайомили з історією перепоховання Кобзаря
Четвер, 28 травня 2015, 11:16

Щороку наприкінці травня в Україні відзначається День перепоховання Т. Г. Шевченка. Він помер у Петербурзі, але, як і заповідав, спочив на Дніпрових кручах. Поета не стало 10 березня (26 лютого) 1861 року. На третій день він був похований на Смоленському цвинтарі в місті Санкт-Петербурзі (Росія). Ще в день смерті Тараса Шевченка його друзі – художник Григорій Честахівський, брати-літератори Михайло та Олександр Лазаревські – вирішили виконати волю поета і поховати його в Україні, адже передсмертними словами 47-річного Шевченка були: “До Канева…”. Невдовзі українська громада міста домоглася дозволу царської влади на перепоховання поета. 22 травня прах Шевченка було поховано на Чернечій горі біля Канева – в місці, яке відповідало його “Заповіту”.

З цієї нагоди 27 травня 2015 року працівники відділу абонемента для студентів І-ІІ курсів бібліотечного відділення Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича провели інформ-досьє «Тарас Шевченко: постать в історії». Студентів ознайомили з історією перепоховання Кобзаря, за матеріалами книжкової виставки «Вічний як народ» було проведено огляд літератури, прозвучали вірші Т. Г. Шевченка у виконанні самих студентів.

Детальніше...
 
Історія одного музею
Неділя, 01 березня 2015, 20:34

історія музей чернівціНеможливо пройти повз і не помітити будівлю Чернівецького обласного художнього музею, колишня “Bukowiner Sparkasse» (Дирекція ощадкас)

Музей знаходиться в самому серці міста, на Центральній площі, поруч з ратушею. Тут опівдні бувають практично всі туристи, які слухають гру трубача.

Багато міських будівель прикрашені скульптурами – персонажі античної міфології. На карнизі стоять дві богині. Вони розгорнуті по осі північ – південь. У бік півночі дивиться огрядна Деметра – богиня родючості. Вона тримає в руках кошик з домашньою живністю. У бік півдня – пророчиця долі Клото з куделею в руці. Вона пряде нитку життя, людську долю. Фасади прикрашені фризом у вигляді розкиданого листя, перш покритих позолотою. Головний вхід охороняють два орли, встановлені на пілонах.

В центрі під орлиними крилами – Зевс. Головний небожитель з поблажливою посмішкою дивиться з вершини Олімпу поверх голів своїх підданих. У лівій руці у нього меч, вбитий у землю, що означає, що з війнами покінчено, а в правій руці – золотий віночок, символ слави і перемог. Бог усіх богів уособлює Верхню Австрію, найважливіший промисловий регіон імперії зі своїм головним містом – Лінц. Поруч дружина верховного бога – Гера. Це вже столиця – Відень. На грудях у неї герб Буковини, що символізує, що герцогство знаходиться під її заступництвом. У правій руці гілочка плюща. Плющ, як все вічнозелені рослини, означає безсмертя, вічне життя.

Сюжет створювався на початку ХХ ст., коли велика імперія досягла апогею своєї могутності та процвітання. Ніхто не міг тоді припустити, що її чекає в 1914 року.

Детальніше...
 
Петро Порошенко посмертно нагородив бійців Небесної Сотні
Понеділок, 23 лютого 2015, 12:19

На церемонію до столиці України приїхали сім'ї буковинців

Президент Петро Порошенко посмертно нагородив бійців Небесної Сотні золотими зірками Героїв України. Нагороди він вручив родичам загиблих у Мистецькому Арсеналі.

До Києва приїхали й сім'ї загиблих на Майдані чернівчан.

Про це у соціальній мережі повідомив екс-заступник голови Чернівецької ОДА Роман Марчук.

"Pолоті зірки Героїв України отримали сім'ї патріотів, які ціною власного життя вибороли для нас гідне європейське майбутнє - Героїв Небесної Сотні. Серед них і сім'ї буковинців Василя Аксенина та Олександра Щербанюка. Вічна слава Героям!​", - написав Марчук.

Детальніше...
 
Станиця Чернівці провела історичну гру-квест "Пам'яті Героїв" для студентів міста
Понеділок, 23 лютого 2015, 11:46

ботанічний сад чернівціІсторична гра-квест “Пам’яті Героїв” відбулась у суботу, 21 лютого, на базі факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Станиця Чернівці Пласту – НСОУ спільно з управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації уже кілька років поспіль проводять його для студентської молоді міста.

Традиційно квест присвячений подіям національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті, зокрема одному із її найяскравіших спалахів – бою біля станції Крути. Цьогоріч організатори присвятили захід також подіям, які відбулися та відбуваються на сучасному етапі: Євромайдану, війні на сході України. Мета квесту – відтворити перебіг подій, ознайомити молодь з історією України, її героїчним минулим, вшанувати національних героїв минувшини та сьогодення. Участь в історичній грі взяло 11 команд з вищих навчальних закладів міста: Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Буковинського державного медичного університету, Чернівецького коледжу дизайну та економіки, Чернівецького транспортного коледжу, Чернівецького індустріального коледжу, коледжу Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Чернівецької філії ТзОВ медичного коледжу “Монада”, Буковинського державного фінансово-економічного університету.

Детальніше...
 
Як на Буковині власними руками знищують культурне надбання
Вівторок, 17 лютого 2015, 11:06

Як-то кажуть, культура – душа народу. Вона забезпечує зв’язок між поколіннями, виділяє націю з-поміж сотень інших. Отримання незалежності України викликало небувале зростання інтересу до проблем вітчизняної історії, витоків культури, до не­пересічних досягнень минулого. Знання історич­них та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесен­ня національної гідності, а й для використання кращих традицій у практиці сьогодення.

Збереження та використання культурної спадщини попередніх поколінь в будь-якій розвиненій державі повинно розглядатися в якості одного із найважливіших завдань. А у нас фактично 20 років після проголошення незалежності України, як і в інших галузях, держава мало що робила для збереження культурної спадщини. Цьому, звичайно, були й об’єктивні причини, яких з роками лише більшало, до того ж культура в українській державній політиці традиційно займає далеко не першочергові позиції.

Проблеми у сфері охорони культурної спадщини почали у більшій мірі випливати на поверхню після того, як чотири роки тому у Чернівецькому обласному центрі з питань культурної спадщини було створено Відділ охорони пам’яток історії та культури. Співробітники відділу займаються питаннями охорони пам’яток історії, монументального мистецтва, архітектури та археології.

Детальніше...
 
На Буковині знешкодили снаряд часів Першої Світової війни
П'ятниця, 14 листопада 2014, 13:00

11 листопада в селі Рідківці Новоселицького району місцевий мешканець, здійснюючи земляні роботи на присадибній ділянці, виявив невідомий предмет, який ззовні був схожий на вибухонебезпечний. Відразу на місце події були направлені фахівці групи піротехнічних робіт Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області,які встановили, що знайдений предмет є артилерійським снарядом калібру 76 мм. часів Першої Світової війни і у разі необережного поводження зі снарядом міг статися вибух, а дальність розльоту осколків такого вибухонебезпечного предмету сягає близько 0,5 км. Піротехніки вилучили небезпечну знахідку та знешкодили її у встановленому порядку. Окрім цього, фахівці групи піротехнічних робіт провели обстеження прилеглої території, в ході чого вибухонебезпечних предметів не виявлено.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 3