Що ви знаєте про чернівецьких євреїв?

Середа, 06 січня 2016, 23:03

Євреї Чернівців

Коли заходиться розмова про євреїв, так ще й у контексті України, нікуди дітись, згадуються Чернівці. Чернівчан цим не здивуєш, оскільки традиційна повага і лояльність до активних та розсудливих людей це частина чернівецького менталітету. Умови склались достатньо сприятливо для того, щоб євреї у Чернівцях, не лише були відрізнялись забезпеченістю і хорошим місцем в соціальній драбині, а й очолювали її, точніше, нею керували.

Саме тому із започаткуванням “Єврейська Україна: 10 фактів про ...”, не оминули євреїв у Чернівцях. Справді, простір для досліджень значний.

Наприклад, перші відомості щодо життя єврейського населення у Чернівцях датовані 1408 роком, який став початком для форсованого і впевненого поширення серед чернівчан нових жителів. Чернівці стали місцем призначення для значної кількості євреїв, які втікали або від репресій чи жорстокості режимів їх регіонів чи окремих можновладців, однак найбільше кількість єврейських іммігрантів збільшували війни. Як відомо, євреї в основному народ не агресивний, а спрямований на духовність.

Для жителів Чернівців євреї є звичними сусідами, однак кількість кліше та стереотипів хай і не зростає, однак зменшується повільно і невпевнено - подоланню їх сприяють проекти на зразок цього.