Дні Бруно Шульца у Чернівцях

Дні Бруно Шульца у Чернівцях. Чернівці та Дрогобич – типологічно подібні міста, які колись належали до спільного європейського культурного простору, так само, як тепер належать до спільного безкультурного. І Чернівці, і Дрогобич дали світові принаймні по одному беззаперечному генію:

21-24 жовтня 2013 року в Чернівцях відбудеться чотириденне літературно-мистецьке дійство, присвячене одному з найвидатніших польських письменників ХХ століття Бруно Шульцу (1892-1942), який народився, провів усе життя і загинув у Дрогобичі.

У рамках Днів Шульца – лекції, презентації українських перекладів творів автора, документальний та художній фільми, театральний перформанс, відео-арт, спектакль за мотивами творчості письменника тощо.

За словами координатора проекту Олександра Бойченка, «ідея провести Дні Шульца в нашому місті виникла у директора Польського Інституту Книги Гжегожа Гаудена. Потім її підтримала голова благодійного фонду «Музей та Фестиваль Бруно Шульца» Віра Меньок із Дрогобича. А оскільки це мої давні приятелі, то мені залишалося тільки погодитися і взяти на себе координацію.

Чернівці та Дрогобич – типологічно подібні міста, які колись належали до спільного європейського культурного простору, так само, як тепер належать до спільного безкультурного. І Чернівці, і Дрогобич дали світові принаймні по одному беззаперечному генію: у нас народився Пауль Целан, у них – Бруно Шульц. Саме з цими іменами наші міста у світі й асоціюються. Зрештою, в обох містах відбуваються до певної міри подібні заходи: у нас – міжнародний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ, у них – міжнародний Фестиваль Бруно Шульца. Настав час їздити одні до одних у гості та обмінюватися досвідом».

Участь у Днях Бруно Шульца візьмуть польські та українські літературознавці, перекладачі, письменники, критики – Єжи Яжембський, Ґжеґож Юзефчук, Юрій Андрухович, Андрій Павлишин, Віра Меньок, Олександр Бойченко, Тарас Прохасько, Андрій Бондар, Андрій Любка, а також  дрогобицький Театр «Альтер».

Дні Бруно Шульца у Чернівцях

21-24 жовтня 2013 року

21 жовтня 2013

18:00

Кав’ярня на розі (Університетська, 17)

Відкриття художньої виставки Олега Любківського

22 жовтня 2013

11:00

Чернівецький національний університет

 • Відкриття «Днів Бруно Шульца у Чернівцях»
 • Інавґураційні лекції:

Проф. Єжи Яжембський (Яґеллонський Університет, Краків),

Сучасна рецепція Бруно Шульца у світі

(перекладає Андрій Павлишин)

Андрій Павлишин, Ґенеза української рецепції Бруно Шульца

17:30

Будинок естетики та дозвілля (Шепетівська, 5)

 • Віра Меньок та Ґжеґож Юзефчук: презентація Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі
 • «Бруно Шульц, якого не знаємо»: фільм-репортаж TVP KULTURA про П’ятий Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі
 • Юрій Андрухович: авторська презентація українського перекладу

творів Бруно Шульца

Модерує Олександр Бойченко

21:30

Сквер біля пам’ятника Францові Йосифу

«Камінь дрогобицької бруківки від Бруно Шульца»:

театрально-перформативний проект Театру «Альтер» з Дрогобича

23 жовтня 2013

13:00

Целанівський центр (Кобилянської, 51)

 • Віра Меньок, Андрій Павлишин: авторські презентації українських перекладів «Книги листів» та «Літературно-критичних нарисів»

Бруно Шульца

 • Тарас Прохасько, Андрій Бондар, Андрій Павлишин, Андрій Любка: дискусія «Навіщо нам Шульц?»

Модерує Олександр Бойченко

17:30

Палац Академічний (Шіллера, 11)

 • Андрій Юркевич: презентація Театру «Альтер» з Дрогобича
 • «Відлуння Вулиці Крокодилів»: відео-арт проект Ольги Чигрик (Дрогобич), заснований на оповіданнях, інспірованих «Вулицею Крокодилів» Бруно Шульца

Прелекція: Віра Меньок

 • «Півтора Міста»: документальний фільм на основі мистецького проекту Театру «Академія Руху» з Варшави та Театру «Альтер» з Дрогобича

Прелекція: Андрій Юркевич

 • «Юзефo»: спектакль Театру «Альтер» з Дрогобича

(за мотивами Бруно Шульца)

24 жовтня 2013 року

18:00

Німецький Народний Дім (Кобилянської, 53)

 • Перегляд художнього фільму Войцєха Гаса «Санаторій під Клепсидрою» (демонструється із субтитрами українською мовою)
 • «Щоденник мого зубного болю або Моя зустріч з Бруно Шульцом або Муки бідолашного перекладача»:

спектакль Театру «Альтер» з Дрогобича

(за однойменним оповіданням Лоренцо Помпео

– перекладача творів Бруно Шульца італійською мовою) 

Актуальна афіша Чернівців: кінотеатри, концерти, нічні клуби

Афіша Чернівців. Ласкаво просимо на чернівецький міський портал. На цьому порталі ви зможете знайти багато цікавого. Афиша в Черновцах. Виставки, вистави, концерти, вечірки, кіно, дискотеки - важко встежити за всіма цікавими подіями. Щоб вчасно придбати квиток на футбольний матч, концерт улюбленого виконавця або не пропустити прем'єру нового фільму афіша в Чернівцях стежить за всіма новинами. З нами ви можете бути впевнені, що не пропустите жодного важливої ​​події. Скористайтеся послугами порталу і завжди будьте в курсі останніх подій в Чернівцях. Якщо ви полюбляєте дискотеки в Чернівцях - відвідайте цю сторінку. Якщо ви ходите в кіно в Чернівцях - читайте про сеанси на нашому порталі. Ми детально описумо кожний фільм, який відбудеться. Концерти в Чернівцях відбуваються часто у філармонії на площах, а інколи і в клубах. Афіша театру в Чернівцях розкриє таємниці культурного життя нашого міста.