«Політична корупція у нашій державі – це велика хвороба, що породжує багато клопотів» - Бабинська

Четвер, 04 червня 2015, 13:10

політична корупціяВідома скандальна журналістка вирішила поспілкуватися із студентами на найгарячіші теми, аби зрозуміти, наскільки молодь проінформована, щодо діяння влади.

Нещодавно журналістка «Громадського радіо» та антикорупційного порталу Corrupt.ua Надія Бабинська провела лекцію в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, на якій розповіла про корупцію, як всеукраїнську, так і буковинську. Вона поділилась секретами висвітлювання такого роду інформації, показала мінуси такої роботи та відповіла на питання студентів.

«В нашій країні, багато корупції, і починається вона з кожного з вас! Так-так, не дивуйтесь, але є речі, до яких всі звикли, їх рахують за норму – а насправді це також корупція. Про що я говорю? Та навіть про цукерки викладачці, або біленький конверт медсестрі. Це далеко не подяка – це любі мої, корупція» - стверджує Надія. За її словами, протидіяти свавіллю влади ніхто не в силі, якщо кожен не почне з себе. Етичні норми ніхто ж не викидає з вашого життя: люб’язно подякуйте, а не суйте гроші в усі щілини.

Журналістка провела чимало розслідувань, за результатами яких може впевнено стверджувати, що всі сфери життя переповнені «непрозорістю», а особливо судова влада, яка має показувати приклад, всій державі: «Суд – це, напевно, те середовище, де найбільшетолеруєтьсякорупція і вона ще й зростає в рази, коли треба вирішуватиякіськорупційніпитання».

Під час своєї роботи Надія неодноразово стикалася з документами, в яких вказано одне, а дійсність далеко інша. За її словами вона неодноразово писала клопотання, надсилала запити, аби отримати різноманітну інформацію. Та в будь-якому разі вона була неприємно вражена: або цифрами та даними які там задекларовані, або відвертою зневагою, на кшталт: «Надю, ну хто в нашій країні чесно працюватиме? Хіба ти не розумієш, так має бути».

«Корупція в країні процвітає, і не потрібно чекати, що хтось прийде і наведе лад – такого не буває! Потрібно починати вже і з себе» - неодноразово наголошувала гостя.

Лілія Рідна