Те, що колись було шароварщиною – тепер модно

Понеділок, 08 червня 2015, 10:50

надія трачУ Чернівцях відбулась презентація книги Надії Трач «Разом сила!». На якій присутні мали змогу не лише поспілкуватися з автором, а й пригадати часи майдану. Як зустріли авторку, і про що розмовляли?

На Буковину завітала випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат філологічних наук Надія Трач, зі своєю новою книгою «Разом Сила!». За словами авторки до написання книги її надихнув Євромайдан, і безпосередньо перебування на ньому.

У книзі читачеві пропонують аналіз понад восьмиста слоганів українського супротиву – у фокус потрапив період Євромайдану 2013-2014рр. та подальший розвиток подій в сучасній Україні: «Багато слоганів, про які я пишу потрібно пояснювати нашим західним друзям, бо наприклад таку річ, як «Азірівка» вони не зрозуміють» - переконана авторка книги.

-         Чи є у книзі слогани російською?

-         В принципі у час майдану було багато слоганів російською мовою, тому в збірці  я пишу про них – бо це також частина нас. Признайтеся, адже це ні для кого не секрет: велика частина українців розмовляють саме російською, і як не крути нікому цей факт змінити не вдається.

-         Що для вас війна?

-         Те, що я розмовляю українською, а моя подруга з Харкова розмовляє російською – це не війна. Те, що росіяни прийшли захищати російськомовних українців від свого народу – от це війна.

Надія переконана, що сленги – це також частина історії, яка залишиться у кожному, кого болить, хто був у часи Майдану не на дивані, а на морозі. За її словами у кожному місті є особливі сленги, які точно зрозуміють лише мешканці міст. Авторка закликає записувати їх – бо це революція змінили багато чого – хай не владу, але свідомість багатьох.  Також Надія переконана, що у кожного з нас є сленг, який примусив нас вийти і об’єднатися: «Вбити в собі раба – це мій внутрішній слоган Євромайдану».

Лілія Рідна