Україно: чи справді ти Незалежна?

Понеділок, 24 серпня 2015, 15:29

Цього року українці святкують 24 річницю Незалежності своєї батьківщини. Та за всю історію нашої нації у нас не проливалося так багато крові, як за останні півтори року. Чому українці мають комусь доводити свою, вже давно здобуту незалежність?

Події останнього року, які мали місце на всій території України, не лише спричинили патріотичний бум, а й змусили повставати з диванів тих, хто не зміг дивитися на криваву війну крізь монітори та екрани телевізорів. Сьогодні ж у нас велике свято, в якого, на жаль, шанувальників побільшало якраз із-за цих подій, які попри кількаразові спроби перемирення, все ж продовжуються на території, вже давно незалежної держави.

Про кого слід згадати, кого потрібно нагородити, та й взагалі про що ж говорити в такий тривожно-святковий ранок для українців, давайте дізнаймося в чернівчан.

«Однозначно, що в цей день найперше варто згадати тих, завдяки кому ми протягом 24 років маємо змогу будувати сильну державу: з вільною  економікою, сучасною культурою та успішною нацією. Найголовнішою темою, звичайно, як і кожного ранку, кожного дня і вечора, буде залишатися тема війни на Сході України. Думаю, що на даний момент, це найактуальніша тема, хай  і для дня національного свята. Варто пам’ятати про тих, хто обороняє терени нашої неньки-України, хто не спить там ночами, днями та навіть місяцями, не бачить свою сім’ю, хто назавжди залишився інвалідом, та вшанувати пам’ять тих, хто вже більше ніколи не повернеться додому, хоч і вважається Героєм України. Це варто уваги, пошани, за це слід подякувати. Пишайтеся тим, що можете називати себе українцем» - говорить студентка ЧНУ ім. Юрія Федьковича Іда Бершадська.

А й дійсно так: щодня на війні помирають сотні солдатів, які не просто любили свою землю, а й не побоялися віддати за неї найцінніше – життя. Та  найжахливіше в цьому те, що все це відбувається вже понад рік на цьому незалежному полі бою.

«Згадувати варто всіх. Незалежність нам "подарували" у 1991 році. і лише минулого року ми почали війну за справжню Україну - незалежну, вільну, європейську. Тому сьогодні це свято набуває особливого сенсу. Тризуб, прапор - нарешті набули своєї сакральності, святості для кожного українця. Нагородити варто тих, хто відстоює зараз Незалежність зі зброєю у руках, хто допомагає фронту і перемозі тут - збираючи волонтерську допомогу, переказуючи кошти на броньовики й тепловізори, ведучи боротьбу на ідеологічному фронті. Та все ж головною нагородою буде -  Перемога. Для всіх нас. І вона обов’язково буде. бо Націю, яка за цих півтора року народилася і сформувалася, перемогти неможливо» - переконаний журналіст телекомпанії ТВА та Національної радіокомпанії України Вадим Пелех.

За думкою опитаних  мешканців міста – такий день, таке свято потрібно починати не з посмішки, а з хвилини мовчання. Це не статистика – це реальна картина сьогоднішнього Національного дня.

Лілія Рідна