ЩО ТАКЕ ДИСТАНЦІЙНЕ ОСВІТА: ЯК ВОНА ПРАЦЮЄ?

Неділя, 04 серпня 2013, 22:08

ЩО ТАКЕ ДИСТАНЦІЙНЕ ОСВІТА: ЯК ВОНА ПРАЦЮЄ? Якщо 5 років тому ми не знали, що таке дистанційна освіта, то зараз воно постійно на слуху. Давайте розберемося, як навчатися дистанційно, і що це дає з практичної точки зору?Якщо 5 років тому ми не знали, що таке дистанційна освіта, то зараз воно постійно на слуху. Давайте розберемося, як навчатися дистанційно, і що це дає з практичної точки зору?

У сучасному світі у зв'язку з інтенсивним розвитком нових технологій, з'являються і розвиваються нові методи освіти. Так, наприклад, дистанційна освіта - це спосіб навчання на відстані. Кожна людина може отримати певні знання, поліпшити їх без відриву від роботи і без виїзду за кордон. Воно ідеально підходить людям, які зайняті, але прагнуть підкорювати нові вершини знань.

 

Як працює дистанційна освіта?

Дистанційна освіта - це спектр освітніх програм і курсів: починаючи від курсів підвищення кваліфікації, які не мають акредитації, і закінчуючи акредитованими програмами вищої освіти.

Як відбувається дистанційна освіта?

1. Навчання відбувається в комфортній і звичної для кожної людини обстановці - за комп'ютером вдома або ж на роботі (у кого є така можливість).

2. Часто на продовження навчання або другу вищу не вистачає часу і можливості. Дистанційне навчання вирішує цю проблему: немає необхідності відвідувати встановлене розклад і відпрошуватися з роботи, змінювати плани і т.д. Програма і час навчання підлаштовується під кожну людину індивідуально.

Що таке дистанційна освіта: як вона працює?

3. Не варто плутати дистанційну освіту з заочним. Студенти-заочники бачаться з викладачами всього 2 рази на рік і велику частину часу - це самоосвіта. Дистанційна освіта - це постійне спілкування студента з викладачем. Це прирівнюється до постійного відвідуванню університету та отримання нових знань. Навчання здійснюється за допомогою Інтернет-технологій, а також факсу, телефону.

4. Контроль. Він здійснюється так само, як і при навчанні очно. Тобто, викладач дає певне завдання і контролює хід його виконання.

5. Не дивлячись на всі плюси дистанційного навчання, його зручності, найважливішим фактором є якість. Саме вона буде визначати отримані вами знання.

Якісна програма дистанційної освіти обов'язково повинна включати в себе наступні характеристики:

- Структура курсу. Читати всю написану інформацію можна скрізь: книги, підручники, Інтернет і т.д. Найважливіше при дистанційному навчанні - це залучення студента в процес, його зацікавленість і усвідомлення, що його час згаяний не даремно. До того ж, курс повинен бути повністю спрямований на задоволення потреб учня.

- Засоби комунікації і стиль навчання повинні бути доступні кожному, хто навчається дистанційно. Наприклад, Інтернет підходить для одного, а факс і телефон - для іншого. Для якості такої освіти охоплюють максимальну кількість засобів комунікації: інтерактивне навчання, телеконференції, аудіо-відеоконференції. Курси можуть бути синхронними - коли викладач взаємодіє зі студентами.

- Обов'язкова умова дистанційної освіти - це постійна підтримка контакту зі студентами. Якщо студенти навчаються дистанційно за однією програмою, вони не повинні відчувати себе ізольовано один від одного. Це той же клас у школі чи університеті, тільки віртуальний. Викладачі завжди повинні надавати допомогу. Якщо ви вибираєте дистанційне навчання, зверніть увагу на цей пункт: чи існує онлайн підтримка студентів, яка може консультувати у навчанні, всілякі онлайн дошки оголошень і т.д.

Дистанційне навчання вирішує відразу кілька проблем: допомагає отримувати знання тим людям, які живуть віддалено від міст, де знаходяться великі ВУЗи, і у них немає можливості виїхати в інше місто. Така освіта стане в нагоді домогосподаркам і молодим мамам. Для них це хороша можливість не відстати від життя, підвищити кваліфікацію (або підтримувати її, постійно поповнюючи знаннями). Підходить і людям, для яких друга вища освіта є необхідністю, але відірватися від роботи немає можливості. Вчитися дистанційно можна без відриву від сім'ї, дому і роботи і в зручний для кожного час. До того ж, це велика економія грошей, так як вартість дистанційної освіти на третину дешевша звичайної.