Мер проти рішення Чернівецької міської ради

Середа, 14 грудня 2016, 19:32

Нещодавно в Чернівцях Мер прийняв до уваги об’єктивні чинники та розпорядився зупинити дію рішення міської ради, що було прийнято 1 грудня 2016 року на 7 скликанні. Мер міста абсолютно впевнений, що прийняте відповідне рішення з певними порушеннями законів України та вимог Конституції. Навіть звичного Регламенту депутати міської ради не дотримались.

Яке ж прийняла рада рішення, за та проти якого поширюється стільки чуток? Проект зачепив болючу тему про встановлення тарифу на теплову енергію для бюджетних установ. Олексій Каспрук наклав вето на законопоект та рішуче заявив, що міська рада на цей раз перевищувала не тільки власні повноваження, але й прийняла рішення, хоча не мала на це компетенції. Були порушені 25 та 26 статті, що стосуються місцевого самоврядування. Але це ще не всі помилки, які були допущені. Мер закінчив перелік правопорушень останнім пунктом. Проект, який було винесено до розгляду сесії, не був перед тим оприлюднений, а також не був розглянутий постійними комісіями міськради, також вищезазначений проект не був поданий на юридичну експертизу.

Історія рішення Міської ради мала продовжитись 15 грудня о 16:00, проте сьогодні засідання перенесли на 9 ранку. По якій причині не відомо, проте цю інформацію повідомляє офіційний портал Чернівецької міської ради. Отже завтра мі дізнаємось всі подробиці.