Чернівецька міська рада не подолала вето Каспрука

Четвер, 15 грудня 2016, 14:26

Перерва оголошена Олексієм Каспруком можливо трохи заспокоїть учасників позачергового засідання міської ради. Сьогодні на порядку денному стояло досить спірне питання про подолання вето Голови міста Чернівці, яке було накладено на попереднє рішення ради, пов’язане з питанням постачання тепла в оселі. Справа в тому, що зі слів мера стало зрозуміло, що вето він наклав з тієї причини, що те, як було проведено прийняття рішення було неправомірним.


По-перше, міська рада не мала компетенції вирішувати дане питання, а по-друге, проект не був опублікований перед подання. З другою причиною сперечатись важко, дійсно законопроект був поданий з певною кількістю порушень. Все про питання компетенції мер вияснив прямо на засіданні, задавши конкретне питання депутатам, який орган повинен займатись питаннями тарифів тепломереж. Відповідь була однозначна — виконавчий комітет міської ради. Проте з Олексієм Павловичем навіть ніхто не сперечався з приводу цих питань.

Спочатку депутати “Рідного міста” вдалися у філософію щодо глобальної проблеми централізованого опалення, деякі висловлювались про те, що багато будинків переходять на індивідуальне опалення і чим небезпечна така ситуація, проте ці бесіди не принесли результату.

Тоді пан Михайлишин надав слово В. Продану, який постійно намагався “читати моралі” панові Каспруку. Голову міста обурило, що В. Михайлишин сам не бажає виступити, адже йому є що сказати, як висловився Олексій Павлович. Виступав також пан Чинуш, до якого також різко висловився міський голова: «Ви хочете знищити систему теплопостачання та перевести її у приватний сектор? Тоді все стає на свої місця».

Проте голосування з даного питання нарешті відбулось. За подолання вето проголосували 26 депутатів, не вистачило 2 голоси. Тому рішення не було прийнято.