Фищук причетний до вирубки лiсiв на Буковинi?

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 12:43

«Справа Череватого» крізь призму корупції: тепер зрозуміло, чому Фищук знищив Департамент економіки ОДА, яким керував Сідляр (ДОКУМЕНТ).

Гучний скандал на Буковині, пов'язаний зі затриманням на величезному хабарі начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Романа Череватого, перейшов у площину з’ясування стосунків: хто лобіював Череватого, хто винен у його призначенні, з ким він ділився, ну і таке подібне. На буковинських інтернет порталах почали вигулькувати різні документи та коментарі, в котрих одіозне призначення та лобіювання в основному приписують екс-голові ОДА Романові Ванзуряку, а народному депутатові Іванові Рибакові додають родинне кумівство і навіть підпільний спільний бізнес з Череватим.

Журналісти БукІнфо готові були повірити у це, однак нас все ж мучила одна цікава деталь: чому досі, мінімум останніх півроку, голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук вперто не рекомендував на таку відповідальну посаду в області людину, яка виграла суди і мала всі підстави замінити Романа Череватого на посаді начальника обласного управління лісового і мисливського господарства (знаючі люди розуміють, про кого йдеться). Логічно, що на це кадрове призначення, якби воно відбулося, вже ніяк не могли вплинути ні Роман Ванзуряк, який майже три роки тому добровільно подав у відставку й відмовився від усіх запропонованих владних посад, ні нардеп Іван Рибак, у якого давним-давно, ще з попередніх виборів до Верховної Ради, не склалися стосунки з головним «дедушкою» області. Але Фищук вперто тримав і тримає майже три роки «під пахвою» саме Череватого…

Світло на цю «посадову загадку» Фищука несподівано для нас пролив один документ, котрий надійшов на нашу електоронну адресу, з яким і пропонуємо познайомитися нашим читачам. Це доповідна начальника Департаменту економічного розвитку Чернівецької ОДА Ігоря Сідляра на ім’я в.о. заступника голови облдержадміністрації Віталія Усика (нині він радник губернатора), датована ще 3 лютого 2016 року.

У документі наводяться кричущі факти, (ви самі переконаєтеся у цьому) пов’язані з економічними махінаціями і зловживаннями в особливо великих розмірах лісогосподарськими підприємствами краю щодо експорту лісосировини за кордон з Буковини. І це, незважаючи на прийняту у квітні 2015 року Верховною Радою тимчасову заборону експорту необроблених лісоматеріалів. Сідляр у доповідній зазначає, що «з часу вступу в дію обмежень щодо експорту у суб’єктів господарювання, які здійснюють експорт лісоматеріалів необроблених було (на той час) майже 7 місяців для вжиття підготовчих заходів, коригування виробничих планів».

Натомість що ми бачимо? Читаємо документ: «За інформацією Чернівецької митниці ДФС України (Салагор вже тоді бив на сполох), з початку дії обмежень щодо експорту необроблених лісоматеріалів в області відбулося суттєве збільшення експорту дров паливних, що може свідчити про те, що під виглядом дров паливних експортуються лісоматеріали необроблені».

Далі керівництву облдержадміністрації Сідляр наводить вбивчі цифри. У січні-жовтні 2015 року підприємствами області експортовано 21,5 тисяч тонн деревини паливної, тді як за листопад-грудень 2015 року – 20,2 тис. тонн. Тобто, пише керівник Департаменту економіки, за останні два місяці 2015 року експортовано деревини паливної майже стільки ж, скільки за 10 місяців. Суттєво зросла частка експорту деревини паливної державними дісогосподарськими підприємствами . Так у ДП «Сторожинецьке лісове господарство» частка експорту дров паливних від загального обсягу експорту по кодах 4403 та 4401 збільшилась з 1,5% дл 48,5%. ДП «Берегометське лісомисливське господарство» - з 2,3% до 34,7%.

Далі – більше, Сідляр, з посиланням на дані Чернівецької обласної митниці ДФС, описує злочинну схему, завдяки якій вдається здобути згаданим державним підприємствам такий чудовий «шахер-махер» з деревиною, але краще вам самим почитати документ.

Далі Департамент економічного розвитку з метою запобігання корупційним проявам під час експорту лісопродукції та її митного оформлення ПРОПОНУЄ керівництву ОДА зробити у даній сфері ряд невідкладних заходів (це все читайте у документі) з метою уникнення зловживань у даній сфері, але… З ТОГО ЧАСУ НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЯ. ФИЩУКУ "ВСЕ ДО ЛАМПОЧКИ".

Тому у нас виникає кілька логічних запитань до голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука і його команди:

1) Чи не тому пан Череватий залишався до останнього у вас начальником обласного управління лісомисливського господарства, бо добре знав табличку «множення і ділення»?

2) Чи не свідчить відсутність жодної реакції пана Фищука на такі кричущі рекомендаційні листи, а згодом і сама ліквідація Департаменту економічного розвитку ОДА про те, що наш рідний «дєдушка» сам перебуває у долі у хитромудрих лісових схем, а тому прибирає тих, хто багато знає?

3) Як пан Фищук у світлі вищенаведеного може прокоментувати слова начальника Чернівецької митниці ДФС Миколи Салагора: «Ми фіксуємо значне зростання підприємств-експортерів Буковини. Упродовж 8 місяців поточного 2017 року експортерами лісоматеріалів у зоні діяльності митниці були 292 суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності. У вересні нами взято на облік 41 особу, що заявили про експорт лісу як мету своєї діяльності. Складається враження, що на кожне дерево, яке росте на Буковині, є експортер. Ситуація може сягнути критичної точки»;

4) То насправді кого ж людина – Роман Череватий, пане Фищук?

До речі, наскільки нам відомо, подібних доповідних щодо кричущого стану з вирубкою лісодеровини і незаконного експорту буковинських лісів було від пана Сідляра ЩОНАЙМЕНШЕ П’ЯТЬ!

Саме тому редакція БукІнфо наполегливо просить обласну прокуратуру, Службу безпеки України, а якщо необхідно й НАБУ (бо йдеться про зловживання і шкоду, завдану державі на сотні тисяч, якщо не мільйонів доларів за два останніх роки) в рамках кримінального провадження у справі Романа Череватого вилучити та долучити до справи всі документи та доповідні Департаменту економічного розвитку Чернівецької ОДА на згадану тему з метою встановлення причетності особисто голови ОДА Олександра Фищука та його оточення до корупційних схем у лісовій галузі Буковини.

 

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)