Оксана Продан долучилася до захисту Хотинщини

Четвер, 03 березня 2016, 15:55

Народний депутат України Оксана Продан написала відкритого листа до Міністра соціальної політики України Павла Розенка з проханням не переносити Хотинський соцстрах до сусідніх Кельменців.

Нагадаємо, що хотинчани проводять мирні акції протести проти об’єднання їхнього району із селищем міського типу Кельменцями. Представники влади запевняють, що цього ніхто не збирається робити. Однак за минулий рік більше десятка державних структур було переведено з міста Хотин до селища Кельменці. Цей процес продовжується. Наступним об’єктом переводу стало  районне відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області.

Надаємо Вашій увазі повний текст звернення:

Шановний Павле Валерійовичу!

До мене, як до народного депутата України, надійшло звернення від депутатів Хотинської міської ради щодо об’єднання відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Хотинському та Кельменецькому районах Чернівецької області.

Так, у січні 2016 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Хотинському районі Чернівецької області було підпорядковане Кельменецькому району з перенесенням його місцезнаходження з міста Хотин до селища міського типу Кельменці.

Відповідно до статистичних даних Хотинський район має більшу кількість населення, займає більшу площу, а також в ньому зареєстровано більшу кількість платників податків, ніж у Кельменецькому районі. У таблиці наведено основні показники адміністративного устрою Хотинського та Кельменецького районів:

Показники

Назва району

Хотинський

Кельменецький

Площа, км2

716

670

Населення, тис. осіб

64,5

41,5

Кількість платників податків

3806

2221

Відстань до обласного центру м. Чернівці, км

60

83

Кількість територіальних громад, од.

39

33

Дата утворення району

1940

1960

Дата утворення міста

1002

1559

Кількість пам’яток архітектури національного значення

15

0

 

Зі статистичних даних зрозуміло, що об’єднання відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Хотинському районі з відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Кельменецькому районі з перенесенням його розміщення у смт. Кельменці є нелогічним, призведе до ускладнення отримання публічних послуг більшого числа громадян, які мешкають в Хотинському районі Чернівецької області.

Керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас переглянути політику здійснення оптимізації надання громадянам послуг, визначених законом, та забезпечити дотримання існуючих прав мешканців Хотинського району при створенні можливостей для мешканців Кельменецького району Чернівецької області.

З повагою, Народний депутат України Оксана ПРОДАН