Роздуми про сучасну ЦЕНЗУРУ в Україні

П'ятниця, 14 вересня 2012, 21:01

Проблеми телеканалу TVi, в яких чітко простежується «почерк» української влади , стали топ-темою західних ЗМІ на минулому тижні (опис цензурив Україні)

Проблеми телеканалу TVi, в яких чітко простежується «почерк» української влади, стали топ-темою західних ЗМІ на минулому тижні. «Сотні демонстрантів зібралися в центрі української столиці, щоб протестувати проти того, що вони називають урядовими репресіями відносно одного з небагатьох, що залишилися незалежними телеканалів перед парламентськими виборами в кінці жовтня ... TVi, який веде мовлення у великих містах і за деякими кабельним системам, опинився під тиском влади. Його офіси атакувала міліція, багато кабельних операторів перестали його транслювати, а його директор був звинувачений в ухиленні від податків, правда, звинувачення пізніше відпали. «Медіа і правозахисні організації скаржаться на дедалі зростаюче скорочення свободи слова в Україні з тих пір, як Віктор Янукович став президентом у 2010 році », - йдеться в повідомленні The Associated Press, опублікованому в TheWashingtonPost.

У всій «красі»

Чергове закручування гайок для TVi як спеціально збіглося за часом зі Всесвітнього газетного конгресу, який цього року пройшов у Києві і на який, привітати провідних журналістів найбільших у світі ЗМІ, прийшов президент України Віктор Янукович ...

«Жоден режисер не зміг би поставити цю сцену більш ефектно і виразно: в той час, як український президент Янукович ... хвалить шлях своєї країни «від тотальної цензури до відкритого суспільства», багато молодих журналістів в залі тримали над головами плакати з вимогами припинити цензуру і політичний вплив олігархів на медіа. Представники органів безпеки намагаються вирвати плакати з рук журналістів. «І оскільки сьогодні майже все, що відбувається публічно, знімається на камеру, сцена буквально миттєво потрапляє в Інтернет », - написала швейцарська Neue Zürcher Zeitung в статті під промовистим заголовком «Українська подвійна гра навколо свободи ЗМІ».

«У промовах про зусилля його адміністрації зміцнити демократичні цінності та свободу медіа Янукович грає ту ж роль, що він охоче грає і на міжнародній арені, - зауважує її кореспондент. - Він думає, що знає, чого очікує почути від нього аудиторія, і говорить це, точно по конспекту. При цьому він, здається, вірить - або, щонайменше, робить вигляд, що вірить, - що його благозвучні запевнення приймають, і протилежна інформація перед ними тліє».

«Уявіть собі країну з російською політикою і грецької економікою, і ви отримаєте щось, що нагадує сучасну Україну», - заявив інший учасник Всесвітнього газетного конгресу в Києві, головний редактор канадської газети The Globe and Mail у статті під назвою уже майже риторичним питанням: «Україна : парія або партнер? ». Стаття викликала великий резонанс серед аудиторії видання.

«У серці столиці, Києва, футбольний стадіон 21 століття стоїть порожнім і відстороненим від людних вулиць, - говориться в ній. - Приймати Євро-2012, цей стадіон є сильним нагадуванням про все те, що насилу можуть дозволити собі надзвичайно обтяжені боргами жителі України. Вдалині від нього гігантський новий термінал аеропорту точно так само проігноровано, обійдений авіакомпаніями, які відкидають його лихварські збори. Найбільші проблеми України заховані від очей. Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, жінка з хитромудрими косами і простими політичними слоганами, хвора нудиться в тюрмі, відбуваючи семирічний термін за туманне перевищення влади, коли вона була конкурентом нинішнього президента, Віктора Януковича. Так уже збіглося, що десятки кабельних мереж поза столицею припинили трансляцію провідного приватного телеканалу країни, TVi. А також зникла іноземна валюта, прихована однаково багатими і бідними, які очікували значної девальвації в наступному місяці. Через всього місяць після святкування Євро-2012, Україна сьогодні - центр важкої боротьби, вільного підприємництва проти клептократії, вільного слова - проти репресій, глобалізації проти ізоляції».

Софья Петровская