Для перинатального центру у Чернівцях потрібно ще десятки мільйонів гривень

П'ятниця, 12 січня 2018, 19:55

Зовнішні роботи завершені, але грошей ще треба багато. Про це у програмі "Суть речей" на Радіо 10 розповіла Марія Поліщук, заступник директора Департамену охорони здоров'я Чернівецької ОДА

Людмила Григорчук: Чому про перинатальний центр зараз нічого не говорять?

Марія Поліщук: Він уже так гарно поштукатурений, зовнішній ремонт зроблений. Всі кошти, які отримали у 2017 році, то всі реалізовані. Але тепер питання в тому, що є декілька нюансів. По-перше, внутрішні роботи не завершені, цих коштів і не мало вистачити, потрібні додаткові транші, вони плануються. Наші депутати від Чернівецької області цим питанням займаються, тримають це питання на контролі. А по-друге, заявлено, що нам треба ще велика сума, питання полягає в тому, що, коли запускали проект «Нове життя», то частину коштів фонд Пінчука давав на обладнання для неонатальної реанімації. На сьогодні фонд Пінчука не обговорює ці питання ні з ким, тому що цього проекту вже нема. Тому величезна сума коштів падає на плечі держави. Це десь виходить на 50% подорожчання проекту. Тепер гроші треба додати, бо інкубатори для новонароджених, апарати для штучної вентиляції, діагностично-слідкуюча апаратура має там бути, а ми з вами пам’ятаємо, ми всі це питання обговорювали, що робоче місце, яке складається з кювета,вентиляції і слідкуючою апаратурою – це десь 70 тисяч умовних одиниць. От це питання. А якщо таких місця буде у нас в реанімації на 9 чи 12 ліжок? А ще додатково потрібно лікування.

Людмила Григорчук: Суми величезні.

Марія Поліщук: Це десятки мільйонів. Тому без сумніву сума велика. Все це пораховано і запит надано у держбюджет, наші депутати цю суму знають. Якщо гроші надійдуть, то ми можемо навіть цього року завершити ремонт перинатального центру.

АСС