Новини
У Чернівцях відбудеться День Вуличної музики PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 21:31

День Вуличної Музики під гаслом «Україну об’єднає музика» відбудеться 16 травня у Чернівцях. Засновником традиції проведення цього свята у Чернівцях виступилагромадська організація “Пазл”. Цього року проект реалізується за підтримки міської влади і буде загальноміським заходом.

Участь у Дні Вуличної Музики може взяти кожен, хто бажає просто вийти на вулицю і грати для друзів та перехожих, хто небайдужий до музичних експериментів, для кого музика – це набагато більше, ніж просто фоновий саунд у програвачі.

«Цей складний для всіх нас час показав, що пора виходити на вулиці, єднатися заради спільної ідеї та допомагати один одному. Тому ми віримо, що 16 травня Україну об'єднає музика, а не політика і погані новини!», — говорить ініціатор проведення свята у Чернівцях Sergey Kushnir.

16 травня 2015 року разом із Вільнюсом і Тбілісі, Ригою та Амстердамом, Копенгагеном, Дубліном та іншими містами Європи свято Дня Вуличної Музики вперше охопить також і вулиці Києва, Львова, Івано-Франківська, Дніпропетровська та інших українських регіонів, які планують приєднатися до ініціативи.

 
На Буковині вирішували поточні проблеми переселенців PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 17:10

Про забезпечення соціальних гарантій громадян, які переїхали до Сокирянського району із зони проведення антитерористичної операції йшлося сьогодні, 27 квітня на нараді, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Бойко за участі представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районних служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Обговорено умови проживання таких сімей, питання відвідування дітьми загальноосвітніх та дошкільних закладів, надання їм медичної та психологічної допомоги тощо.

За даними районного управління соцзахисту населення, нині на Сокирянщині проживає 93 громадянина, які переїхали з Донецької та Луганської областей. Всі вони забезпечені житлом, одягом, продуктами харчування; державна соціальна допомога виплачується вчасно та у повному обсязі.

 
Завтра будуть вшановувати 150 років від дня народження живописця Миколи Івасюка PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 16:26

28 квітня 2015 року виповнюється 150 років від дня народження українського живописця Миколи Івасюка.

Микола Іванович Івасюк всесвітньо відомий український художник, який народився у м. Заставна на мальовничій Буковині.

Біографія Миколи Івановича така ж цікава і колоритна, як і його неперевершені художні твори. Навчався у Чернівецькій вищій реальній школі, Віденській і Мюнхенській академіях мистецтв (1884-1896).Працював у Чернівцях, Відні, Львові (1911–1915), Ростові-на-Дону, від 1926 – в Києві. У серпні 1885 – учасник мандрівки студентської молоді по Тернопільщині. Не раз приїжджав до маєтку В.Федоровича у село Вікно (нині Гусятинського району), де малював портрети членів його родини.

Після повалення самодержавства Івасюк переїхав до Києва, а з 1920 року жив то в Львові, то в Чернівцях.

У 1919 році, як художнику з високим міжнародним авторитетом, уряд Директорії УНР доручив Івасюку створити ескізи для поштових марок УНР. Микола Івасюк виконав малюнки восьми з 14 марок і зробив загальне оформлення серії, що отримала назву «віденської серії». Друк марок був завершений 31 травня 1921, проте у зв'язку з витісненням військ Директорії за межі України марки поштового застосування не мали.

 
Голова ОДА турбується про соціальний захист учасників АТО PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 13:18

Про удосконалений порядок надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, соціальний захист учасників АТО, стан роботи галузі охорони здоров’я області, хід проведення в області місячника санітарної очистки та благоустрою території населених пунктів, відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам’яті та примирення, а також Дня Перемоги йшлося сьогодні, 27 квітня, під час апаратної наради, яку провів голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук.

Так, керівник виконавчої влади краю наголосив на необхідності покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо удосконаленого механізму надання житлових субсидій. «Новий механізм повинен працювати злагоджено та ефективно, – відзначив Олександр Фищук. – Ми маємо надати відповідну підтримку найменш захищеним верствам. Сьогодні це питання є одним з найважливіших у нашій діяльності».

 
Сергій Жадан прочитає вірші з нової книжки «Життя Марії» у Чернівцях PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 12:30

З 30 березня по 15 травня Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ організовує презентації нової книжки поета, прозаїка і перекладача Сергія Жадана «Життя Марії», які відбудуться у 33 містах України.

На думку автора, подібні заходи важливі якнайперше тому, що змінилась країна, змінилось повітря. «У ньому надто багато швів та розривів. Їх потрібно чимось заповнювати. Можна спробувати заповнити їх віршами».

Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим побувають у всіх обласних центрах України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Одеси. У кожному з міст відбудуться три заходи – виступ перед студентами місцевих університетів, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Окрім того, заплановано відвідати прифронтові міста.

 
 
Політик з Німеччини зустрінеться з чернівчанами PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 10:31

Поспілкуватись з доктором економіки зможуть усі охочі чернівчани

До Чернівців завітав німецький політик, доктор економіки Норберт Нойгауз.

Зустріч з ним відбудеться сьогодні, 27 квітня, у Літературному целанівському центрі (вул. Коилянської, 51).

Початок о 16:30.

- Зустріч буде цікава дійсним та майбутнім місцевим політикам, та всім хто бажає змінювати власне місто та регіон, - розповідають організатори заходу.

Довідка:

Норберт Нойгауз, родився 1 жовтня 1953 року, вивчав економіку в університеті Бона, пізніше отримав ступінь доктора в Сорбонні (Париж).

Працював в ряді міжнародних організацій та компаній.

 
Депутат Верховної Ради організував чемпіонат з боксу PDF Друк
Неділя, 26 квітня 2015, 20:08

Між собою змагаються наймолодші боксери

У Чернівцях сьогодні відбувається Відкритий чемпіонат України з ​боксу серед дітей шкільного віку. Як повідомив директор ДЮСШ №1 Василь Змаглій, організаторами змагань є міська федерація Боксу а також народний депутат України Михайло Гаврилюк. У чемпіонаті беруть участь близько 110 учасників, що змагаються між собою у 4 вікових категоріях. Крім юних буковинців, на ринзі боксують вихованці хмельницького, івано-франківського та київського боксу.

 
Алея Слави воїнів АТО PDF Друк
Неділя, 26 квітня 2015, 13:27

24 квітня, на території КП «Парку «Жовтневий» на вшанування полеглих буковинських військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, представники влади та громадськості краю висадили Алею слави.

Так, у пам’ять про кожного з буковинських Героїв небайдужі буковинці спільно з родинами загиблих посадили молоді дуби. Як зазначили організатори заходу, дуби для висадки алеї були вибрані не випадково, адже саме ці дерева символізують вічність та мужність. Незабаром біля кожного деревця встановлять табличку з ім’ям загиблого воїна.

Загалом під час акції висадили 36 дубів. Завершився захід запаленням свічок та спільною молитвою.

 

 
Мер міста заманював посла Бельгії до Чернівців поетичним фестивалем MERIDIAN CZERNOWITZ PDF Друк
Субота, 25 квітня 2015, 10:24

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук зустрівся з першим секретарем Посольства Бельгії в Україні Жаном де Лануа та бельгійським письменником Жан-Люком Утерсом. Про це повідомляє прес-служба міськради.

Під час зустрічі обговорювались питання культурних проектів в Чернівцях. Олексій Каспрук розповів гостям про фестивалі, які відбуваються в місті і визначив подієвий туризм, як один з ключових та перспективних напрямків. Зацікавила бельгійців інформація про Міжнародний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ», особливо практика тимчасового проживання в Чернівцях митців з інших країн для роботи над новими творами. Тож, можливо, в рамках фестивалю до нашого міста приїде бельгійська письменниця, яка пише рідкісною на сьогодні мовою – фламанською. Також обговорювались питання можливого партнерства Чернівців і одного з бельгійських міст щодо обміну досвідом в галузі охорони культурної спадщини.

 
Що робити чернівчанам, які пропустили ЗНО PDF Друк
П'ятниця, 24 квітня 2015, 12:19

абітурієнтиАбітурієнти, які не з'явились на ЗНО з української мови і літератури 24 квітня, зможуть скласти тестові завдання на додатковій сесії з 9 червня по 9 липня. Про це повідомляє VseMisto.

Аби щоб зареєструватись на додаткову сесію, слід мати лише вагому причину. Це, до прикладу, може бути хвороба або ж виїзд на змагання за межі України.

Від сьогодні ті, хто не з'явились на тестування, мають 5 днів аби подати у регіональний центр оцінювання якості освіти заяву та довідку, яка засвідчить причину вашої відсутності на ЗНО.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 207