Це цікаво
Без радянських свят. Опубліковано новий календар вихідних
П'ятниця, 10 лютого 2017, 17:14

Українцям пропонують упорядкувати календар державних вихідних і святкових днів. Проект нового календаря опублікувала прес-служба Українського інституту національної пам'яті.

Згідно з проектом, розміщеним для обговорення на сайті Інституту, визначаються такі категорії:

 

  • державні свята (робочі і неробочі),
  • традиційні свята (неробочі),
  • скорботні дні,
  • професійні свята
  • та пам'ятні дати, які є робочими днями.
Детальніше...
 
Хор заспівав Щедрика посеред магазину
П'ятниця, 30 грудня 2016, 15:21

29-го грудня перед новорічними святами в магазині «Обнова Єврошоп» люди купували святковий одяг. Та раптом з примірочних та кутиків почали виходити люди, які співали. Вони зійшлись в центрі магазину та почали співати Щедрика, адже 100 років тому була створена саме така композиція, яка зараз відома на весь світ. Щедрик співають українською та багатьма мовами, в магазині ж пролунало ще англійською.

Детальніше...
 
Чернівці – кавова столиця
П'ятниця, 02 грудня 2016, 12:03

Сьогодні в Чернівцях можна випити каву майже на кожному розі міста. Тут дуже багато кав’ярень та різних закладів, де подають справжню варену каву. Дуже велика кількість кав’ярень розташована на головній вулиці міста Кобилянській. Щоправда там багато львівських закладів, хоча у Львові кава з'явилась пізніше ніж у нас. Чернівці можуть пишатися тим, що 228 років тому у місті з’явилася перша кав’ярня. У Львові ж вона з’явилася на 14 років пізніше. У 1788 році у нашому місті облаштували кімнату для кави – на розі вулиці Панської й площі Ринкової. Зерна кави туди привозили із Німеччини. У 1898 році на тому місці побудували відому кав'ярню «Габсбург» з двома касами, де можна було швидко розрахуватись, та двома буфетами з червоного дерева. Кав’ярня працювала з 7 ранку. Це було дуже зручно для місцевих жителів та всі любили там проводити час.

Детальніше...
 
Нове життя для преси
П'ятниця, 25 листопада 2016, 14:35

Український уряд затвердив перелік друкованих видань, їх всього 244, які будуть роздержавлені. Таку інформацію у Facebook опублікував Дмитро Столярчук, прес-секретарь прем’єр-міністра.

Як він зазначив, що це робиться з метою позбавлення друкованих ЗМІ державного впливу. Він каже, що це новий крок до Європи. Таким чином хочуть зробити пресу цікавою для людей, тому що мало хто вже читає друковані видання. Можливо, з новими силами реформовані видання будуть більш цікаві для читачів і, в тому числі, молодих. Також будуть враховуватись побажання колективів, які працюють над виданнями. Тому що за роки праці, вони знають, що хоче бачити читач, що вони не можуть дати.

Детальніше...
 
Збереженість історичних пам'яток Буковини
Четвер, 24 листопада 2016, 13:07

У Чернівцях успішно проведено науково-практичний семінар «Досвід та перспективи управління об’єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та їх буферними (охоронними) зонами». Співорганізаторами виступили Чернівецька та Одеська міські ради, ЧНУ ім. Юрія Федьковича та Український національний комітет Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС). Учасників привітали Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован, почесний консул Австрії в Чернівцях Сергій Осачук, проректор з науково– педагогічної роботи ЧНУ Тамара Марусик та президент УНК ІКОМОС Микола Гайда. Експерти з питань ЮНЕСКО міст Києва, Львова, Одеси, Чернівців, Камянець-Подільського представили змістовні доповіді, обговорено першочергові виклики перед охоронцями історичного середовища та управлінцями пам’яток Світового значення. Відзначено високу активність органів місцевого самоврядування історичних міст в напрямку збереження культурної спадщини, відсутність чіткого законодавчого регулювання галузі та належний рівень збереженості історико-містобудівного середовища Чернівців як один з кращих досвідів в Україні. Заключна резолюція семінару буде направлена центральним органам виконавчої влади.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 22