Чернівчани просять провести обробку парків і скверів від кліщів

Понеділок, 14 травня 2018, 16:01

Електронна петиція з проханням провести акарицидну обробку від кліщів парків та скверів міста набрала понад необхідні 250 голосів.

«Останніми роками все більше і більше людей інфікуються через укус іксодових кліщів. Водночас ці створіння переносять збудників різних захворювань – енцефаліт, кліщовий параліч, хвороба Лайма. Більше 30% кліщів є переносниками хоча б одного із семи збудників інфекційних захворювань, ще 30% — одночасно можуть мати до 3 інфекційних агентів. Кліщовий бореліоз або хвороба Лайма характеризується важким перебігом, ураженням різних органів та систем (шкіри, серця, суглобів, нервової системи, органів зору тощо).Найбільше у зоні ризику знаходяться маленькі діти, які часто граються у траві та парках! Крім того, щорічно сотні тварин страждають та помирають через неймовірно велику кількість інфікованих кліщів.

Для запобігання серйозних наслідків зараження населення небезпечними хворобами та мінімізації укусів кліщів просимо провести АКАРИЦИДНУ ОБРОБКУ парків, скверів та інших лісопаркових зон у періоди найбільшої активності кліщів, а також винести та прийняти рішення про проведення щорічної акарицидної обробки у м. Чернівці», – йдеться у тексті звернення.

Чернівецький Промінь