Студенти БДФЕУ мітингують за свій університет

Понеділок, 01 лютого 2016, 12:54

Повідомлення про те, що їх університету більше не буде вони відмовляються сприймати, натомість вийшли на вулиці, аби домогтися повернення в рідні стіни.

фото от

Сьогодні, 1 лютого, студенти Буковинського державного фінансово-економічного університету  вирішили оголосити протест місцевій владі.

Нещодавно, було повідомлено про те, що у грудні минулого року, Міністерство освіти і науки України звернулося до кабміну реорганізувати систему навчальних закладів у Чернівцях шляхом об’єднання двох університетів: Чернівецького національного університету та Буковинського державного фінансово-економічного університету.

Вже 20 січня надійшов лист від прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, про те що БДФЕУ приєднають до ЧНУ. Тобто реорганізація відбудеться лише у межах бюджетних призначень, крім того, прийшов наказ про те, що всі студенти, які попередньо навчалися в БДФЕУ продовжуватимуть своє навчання в ЧНУ.

Але ні студенти, ні викладачі, з цим не погоджуються. Адже, як вони зазначають  їх університет має залишитися незалежним. Натомість при об’єднанні – його не існуватиме, як такого взагалі.

Вже за кілька днів після повідомлення, студенти вирішили об’єднатися, і соціальних мережах повідомили про те, що вони будуть протестувати.

На офіційному сайті Чернівецької ради повідомлялось також про те, що петиція про скасування об’єднання, за рекордний час набрала майже 500 голосів – тому вона розглядатиметься протягом 10 робочих днів.

Таким чином студенти вийшли сьогодні на центральні вулиці міста і вимагали від місцевої влади скасувати дане рішення. Але вже за годину всі студенти вирішили створити живий ланцюжок від міської ради до вулиці Штерна.