Через помилки уряду буковинці платитимуть за газ вдвічі більше

Четвер, 17 березня 2016, 14:39

Буковинці, які не мають газових лічильників, змушені будуть сплатити кілька сотень гривень за спожитий газ упродовж дев’яти місяців. Таке рішення прийняв Вищий адміністративний суд, скасувавши рішення уряду щодо зменшення норм споживання газу. Це означає, що газові норми збільшаться, причому перерахують вартість газу відповідно до нових норм, а не тих, які діяли до цього.
ПАТ «Чернівцігаз» надав роз’яснення щодо скасування Вищим адміністративним судом постанови Кабміну щодо зменшення удвічі норм споживання газу для абонентів без лічильників. Тепер виходить, що через незаконне зменшення норм споживання, яке визнали лише через дев’ять місяців  споживачі виявилися боржниками.

Тепер виявляється, що за спожитий газ упродовж дев’яти місяців газова компанія вимушена перерахувати платіжки буковинцям «заднім числом». У результаті споживачам, які не використовують лічильників, доведеться доплатити у середньому по шістсот гривень.

ПАТ «Чернівцігаз» вирішило зробити розстрочення суми цього платежу на рік для споживачів. Також керівництво товариства вважає, що споживачі мають повне право як звернутися з позовом проти Уряду України до суду щодо понесення відповідальності за прийняття незаконних рішень та наслідків до яких вони призводять.