На Буковині успішно впроваджують енергозберігаючі інновації

П'ятниця, 15 січня 2016, 14:42

Прогрес освітлюватиме Новоселицю

Саме так можна коротко відзначити і розповісти про нововведення у новосельцькому житті. Новоселиця нерідко починає те, що згодом перехоплюють у Чернівцях в більших масштабах. Тож, звістка що енергомістке і застаріле вуличне освітлення замінюється на енергозберігальне, а також заміна електропроводки на, відповідаючу усім нормам, ізольовану — є новиною хорошою, яка вселяє оптимізм в буковинців. Бо прогрес в одній частині регіону це відчутний крок вперед у регіоні загалом.

Відбувається завдяки проекту, що й називається — реконструкція вуличного освітлення. Для реалізації необхідно півтори мільйона гривень, однак виконком стверджує, що міський бюджет використовувати не планують. Тож, поки в Чернівцях проводиться третія сесія, покликана встановити точні цифри бюджету, у Новоселиці шукають альтернативні шляхи. Це не викликає подиву у досвідчених людей. Їм відомо, що за такою системою і відбувається значна частина реформ. Пояснюється це передусім недостатньою гнучкістю та швидкістю реагування обласних органів, які часто із запізненням розуміють — які проекти потрібно було інвестувати, а які ні.

Новоселиця далеко не вперше може вважатись зразком самодостатності та інноваційності, оскільки не покладаючись на те, що хтось із обласної адміністрації, виділить вдосталь коштів, вони роблять все, що здатні для зростання якості життя громадян. Принаймні це, точно заслуговує поваги.