Коли ж добудують проблемний міст в Сторожинці?

Середа, 27 січня 2016, 10:23

Головною проблемою Сторожинця є міст, який за кілька років ніхто навіть не брався добудувати, попри те, що робота завершена на 80%.

аварія

Ще в 2010 році, під час повені було зруйновано один із найголовніших мостів для жителів Заріччя, що в Чернівецькій області. За словами мешканців села, у 2014 році, була пророблена більша частина роботи. Але з 2015 року за  міст  забули всі органи влади та Служба автомобільних доріг області.

Як зазначив мер Сторожинця Микола Карлійчук, коштів на добудову моста ніхто не виділяє, а робота сама робитися не може, адже всього 97 метрів потрібно аби об’єднати дві частинки мосту: «Було укріплено мости, демонтовано чотири прольоти, три опори та облаштовано тимчасовий пішохідний міст. Найважча робота вже давно пророблена. Але вже понад рік у нас застій. Техніка не рухається, а міст «у повітрі». Ми написали прохання допомогти вирішити проблему у три інстанції, звідки отримали різні рекомендації, але загалом відповідь одна: все потрібно робити своїми силами».

Перший лист відправлено до Служби автомобільних доріг, звідки надійшла відповідь, в якій Ігор Гах пояснив, що бюджет цьогорічний не передбачає виділення коштів на цей міст.

Другий лист написано до Чернівецької ОДА, звідки також надійшла відповідь про те, що «що джерелами фінансування будівництва можуть стати кошти державного Фонду регіонального розвитку», тобто потрібно розробляти інвестиційний проект, і якщо він переможе – гроші виділять.

Третій ж лист отримало Міністерство інфраструктури, яке зазначило, що роботу потрібно виконувати коштом місцевого бюджету.

міст

На жаль, конструкція не наділена талантом возз’єднання, і сама поєднати дві частинки не змаже, тому всі підприємства, і мешканці Заріччя повинні об’їжджати річку Серет за 8 додаткових кілометрів.