На Буковині створять індустріальний парк

П'ятниця, 05 лютого 2016, 10:50

Новодністровськ – найбільш інвестиційно привабливе місто області. Саме такого висновку можна було дійти, побувавши на презентації Детального плану частини території мікрорайону «Дністер» м. Новодністровськ, яку провела директор чернівецького ПП «Територіальне планування», а заразом і головний архітектор проекту Валентина Думітращук 24 січня у кабінеті міського голови. Підставою розробки Детального плану території було рішення, прийняте сесією міської ради VII скликання 10 грудня минулого року.

Проектом охоплена ділянка із земель запасу міської ради площею 12 га, яка знаходиться на південно-західній околиці міста – від недобудованої панчішно-шкарпеткової фабрики у напрямку до колишнього заводу «Кварц». Згідно із Генпланом Новодністровська, ця територія повинна бути частиною перспективної промислової зони, яка розташована поза межами житлового масиву міста. Наразі ця земельна ділянка характеризується як деградована промислова зона із незавершеним об’єктом будівництва.

Ще у січні 2013 р. депутати ухвалили рішення «Про підготовку до створення Індустріального парку в м. Новодністровськ», підтримавши ініціативу тодішнього першого заступника міського голови, а нині – мера міста Анатолія Болдашева. Розробка детального плану території – наступний етап реалізації проекту, який може вивести соціально-економічний розвиток міста на значно вищий щабель, відкривши реальну перспективу залучення зовнішніх фінансових ресурсів, адже Закон України «Про індустріальні парки» гарантує безліч преференцій, які надзвичайно вигідні інвесторам. Забезпечення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу і промислового виробництва, звісно, спонукатиме створення нових робочих місць (прогнозують, що їх буде від 4 до 8 тис.) та сприятиме будівельній індустрії, яку, зокрема, зможуть розвивати підприємства, задіяні наразі на зведенні Дністровської ГАЕС.

Відповідно до державних будівельних норм і побажань замовника – Новодністровської міської ради – розробником було запроектовано єдиний комплекс, виробничі корпуси якого розташовуватимуться так, щоб їх можна було будувати поетапно, окрім того додавати нові об’єкти. Це буде архітектурний ансамль будівель від 2 до 5 поверхів, який оформлюватиме в’їзд у місто. При створенні Новодністровського індустріального парку робитиметься акцент саме на сучасне інноваційне виробництво, зокрема, на замовлення влади передбачено металопрокатний комплекс та комплекс енергоощадних технологій.

Новодністровськ володіє усіма умовами для розміщення сучасного виробництва, наголосив міський голова Анатолій Болдашев: є готові корпуси, промислова база, кваліфікована дешева робоча сила, гарантоване електропостачання, близькість державного кордону і залізничного сполучення. Окрім того, для покращення інвестиційного клімату, міська влада може зробити додаткові пільги зі сплати податків.

Після включення Новодністровського Індустріального парку до Державного реєстру індустріальних парків, розпочнеться пошук інвесторів. Загалом у Новодністровську ще дуже багато незадіяних територій, які зможуть розвиватися також у рамках індустріального парку. Якщо ініціатива міської влади реалізується, місто отримає потужний розвиток виробничої сфери та благоустрою.

Анастасія ЖАЛЮК