З Чернівців постійно вивозять дерево

Неділя, 14 лютого 2016, 17:16

Скільки ще триватиме масове вивезення?

Верховна Рада України прийняла мораторій, згідно з яким необроблену деревину, окрім сосни,  із України за кордон вивозити не можна протягом 10 років. Мораторій залишився, а деревину з Буковини так і вивозять. На залізничному вокзалі стоять вагони із необробленою деревиною.

Кубометр необробленої деревини за кордоном коштує в межах 80-90 доларів, що є дуже низькою ціною. Такий експорт не є вигідний ані в економічному, ані в політичному, ані в природоохоронному плані. Оброблена деревина за кордоном коштує вдесятеро більше, тобто сягає 950 доларів за кубометр. Україна таким чином втрачає значну вигоду, експортуючи сировину ледь не задарма.

Зазвичай посилаються на те, що всередині держави продавати дерево не вигідно, та і взагалі, що сировина не з Буковини. Ліс продають і не хочуть його переробляти, на жаль.

Продавати сировину – найлегше. На її переробку потрібні кошти й заводи, яких у держави нема. Тому заробляють сировиною, не відтворюючи ніяких проектів з переробки.

Колись у Вижницькому районі діяв найбільший в Україні переробний комбінат, але, зрештою, його закрили. І єдине, що бачать наразі чернівчани і гості міста – ряд вагонів з деревиною, яка за словами поліції «не є буковинською»