На Буковині епідемії не буде

Четвер, 20 серпня 2015, 16:57

Про це сьогодні йшлося на прес-конференції начальника Головного управління Державної санітарно-епідемічної служби у Чернівецькій області, головного державного санітарного лікаря Чернівецької області Наталії Гопко.

Стан інфекційної захворюваності в області від початку року зріс на 8%. Гострі кишкові інфекції реєструвалися за 7 місяців 2015 року рідше, ніж за аналогічний період минулого року. Паразитарна захворюваність населення області за 7 місяців 2015 року,  порівняно з відповідним періодом 2014 року, зменшилась на 23%.

Стосовно захворюваності на інфекції, що керуються засобами імунопрофілактики, поінформовано, що за 7 місяців цього року в області не зареєстровано випадків захворювання на дифтерію, черевний та висипний тиф, дизентерію, рикетсіози, поліомієліт. Але, за повідомленням Наталії Гопко, захворюваність на кашлюк зросла у 7 разів. Це пов’язано з відсутністю вакцинації дітей (відмова батьків та відсутність вакцини для щеплення).

Не менш актуальним для Чернівецької області, як розповіла посадовець, є захворювання на лептоспіроз, що нині реєструється у дещо менших кількостях, ніж зазвичай (від початку року - 2 випадки захворювання). Його причиною є пізнє звернення за медичною допомогою та, відповідно, пізня госпіталізація. Найчастіше випадки захворювання на лептоспіроз зареєстровано внаслідок купання у непристосованих до цього водоймах.

Відтак головний державний санітарний лікар Чернівецької області закликала буковинців враховувати інформацію ГУ Держсанепідслужби з переліком дозволених для відпочинку та купання місць, оскільки саме там фахівцями служби проводяться відповідні дослідження води.