На Буковині вболівальник посеред футбольного матчу напав на арбітра

Понеділок, 14 березня 2016, 10:50

Днями у засіданні Кіцманського районного суду розглянуто матеріали кримінального провадження щодо 32-річного жителя місцевого с. Киселів, їздового сільськогосподарського виробничого кооперативу, який обвинувачувався у цинічних хуліганських діях.

Було достовірно встановлено, що близько 11.30 годин 8 листопада 2015 року фігурант, перебуваючи на стадіону с. Малятинці, на якому проходило футбольне протистояння між командами сіл Киселів  та Ставчан, категорично не погодившись із оцінкою арбітра матчу конкретної ігрової ситуації й «із хуліганських спонукань, у присутності багатьох земляків, висловлюючи демонстративну та явну неповагу до суспільства, як засвідчено у матеріалах розслідування, вчинив хуліганські дії, що супроводжувались особливою зухвалістю». Зокрема, вибіг на футбольне поле та умисно наніс судді футбольного матчу удар ногою, спричинивши потерпілому тілесні ушкодження, які згодом судові медики віднесуть до розряду ушкоджень середнього ступеню важкості, що призвели до тривалого розладу здоров’я.

Протиправні дії вболівальника суд кваліфікував  хуліганськими, тобто такими, що  грубо порушували громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства та супроводжувались особливою зухвалістю (ч.1 ст.296 КК України), і за скоєне призначив йому покарання у вигляді двох років обмеження волі.

У той же час служителі Феміди на підставі ст. 75 та 76 КК України від відбування цього призначеного основного покарання засудженого звільнили, натомість призначили йому однорічний випробувальний термін та певні обмеження при плануванні майбутніх розваг.

Володимир Драюк, ТУ ДСАУ в області