Титуловану буковинську спортсменку відсторонили від чемпіонату світу через вживання сердечних препаратів

Середа, 16 березня 2016, 10:36

Титулована легкоатлетка Наталія Лупу повинна була змагатися у чемпіонаті світу в приміщенні у Портленді (США). Однак в останній момент прізвище буковинки зникло з уточненого списку. Причиною цього стали питання Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) щодо вживання спортсменкою мілдронату (мельдоній), який з першого січня цього року з’явився у списку допінгових препаратів.

Через це було прийняте рішення скасувати поїздку Наталії до США на чемпіонат світу-2016 у приміщенні, де вона мала змагатися на дистанції 800 метрів.

Цю ситуацію спортсменка пояснює наступним чином. Ще з підліткового віку У Наталії проблеми із серцем, через що кожні півроку дівчина обстежується у кваліфікованих лікарів, зокрема у вченого у галузі кардіології, доктора медичних наук, професора, члена Нью-Йоркської академії наук Тащука Віктора Корнійовича з Чернівців. Лікар, а також Диспансер Українського центру спортивної медицини кожні півроку прописували легкоатлетці Мілдронат, оскільки при її діагнозі саме цей препарат оптимально підходить.

Оскільки Мілдронат було включено до списку заборонених препаратів, то Наталка ще наприкінці осені завершила його прийом. Цього терміну мало б вистачити, щоб його складові залишили організм.

Нещодавно на вживанні мілдронату вже попалися близько ста світових спортсменів. Серед них і відома російська тенісистка Марія Шарапова.